Zadzwoń do nas || +48 519 812 222

Overfill Prevention

PH-5 mini

If you have one of the testers listed below and you are not satisfied with the efficiency of overfill sensors diagnostics, the offer with the PH-5 mini Tester is just for you.
The PH-5 mini testers cooperate with all testers increasing their work possibilities saving time and money.
Cooperation with testers:
ST-2 OTR, FlowTech FT520 FT555, Dixon DXFT 555PA, Dixon DXFT520, N17-SKG Niehueser, OPW Type 1397E, 1398E, Scully Universal Truck Tester SCU 08938, Civacon Liberty No.1391, Jialong CFYJ-01, CFYJ-02, Jiasheng JSAOS-PS, MT-5, PH-5, PH-5 plus.

 

 

PH-5-mini jest to dodatek do Testera PH-5. Urządzenie bardzo pomocne podczas prac przy czujnikach na cysternie. Posługując się mini testerem w prosty sposób bez rujnacji instalacji, możemy dokładnie sprawdzić parametry każdego czujnika z osobna. Niewątpliwą zaletą jest to, że posługujemy się tak naprawdę jednym przewodem testera w kolorze czerwonym, którym podłączamy się równolegle do dowolnego czujnika. Kontrolujemy parametry wejściowe oraz wyjściowe kolor żółty oraz niebieski czujników. Klipsem (krokodylkiem) na czarnym przewodzie podłączamy się do metalowej części cysterny. Lokalizacja pierwszego czujnika polega na sprawdzeniu sygnału wejściowego (kolor żółty) który w przypadku PH5 ma wynosić 0,30ms. W przypadków innych testerów musimy wcześniej zmierzyć sygnał wyjściowy z danego testera.

Uwaga! Innej metody na wychwycenie niestabilnej pracy czujnika zamontowanego w środku instalacji, nie ma!

Testerem PH5 mini możemy w szybki i prosty sposób upewnić się przed podjęciem demontażu wadliwego czujnika, czy wskazania testera były prawidłowe. Niekiedy testery podają błędną lokalizację uszkodzenia. Zależy to od rodzaju usterki. Dotyczy to wszystkich istniejących testerów na rynku. Zaoszczędzi nam to czasu.

Zamiast minitestera możemy użyć drugiego testera PH-5 posługując się tylko dwoma przewodami: białym i niebieskim. Przewód biały zapinamy na masę zbiornika i posługujemy się dalej tylko jednym przewodem- niebieskim. Podłączamy się nim do przewodów żółtych (wejście sygnału do czujnika) i do niebieskich (wyjście sygnału z czujnika). W taki sposób możemy stwierdzić czy nistabilny czujnik (skaczące parametry) jest ten który sprawdzamy czy też jego poprzednik. Oczywiście na dole do gniazda diagnostycznego cysterny musi być podpięty dowolny inny tester który zasili czujniki i będzie wysyłał odpowiedni sygnał. Jakość i stabilność wysyłanych sygnałów przez tester jest tutaj bardzo ważna. Bardzo dobre efekty możemy uzyskać przy współpracy PH-5 z testerem N17-SKG (NIEHUESER).

Tester PH5 mini posiada dodatkowo programowane progi działania przez użytkownika.

Wymiary: długość 83mm, szerokość 64mm, wysokość 28mm. Urządzenie posiada poza pomiarem sygnalizację akustyczną, taką jak Tester PH-5. Zasilanie z baterii 9V typu 6F22. Więcej informacji w instrukcji urządzenia.