Zadzwoń do nas || +48 519 812 222

Klawiatura kontaktronowa.
Naprawa drukarek do OTC-90. Naprawa interfejsów do tych drukarek. Przystosujemy inne drukarki z innych sprzętów, do pracy z OTC-90 i odwrotnie. Polecamy do OTC-90 drukarki EPSON TM-T88 po odpowiedniej modyfikacji.

Powtórzenie ostatniego wydruku dostępne z klawiatury urządzenia. Naciskamy po kolei: MENU-4-1-1-0.

Częstą dolegliwością OTC-90 jest awaria podświetlenia wyświetlacza. Utrata pojemności baterii podtrzymującej 3,6V (Uwaga na wyciek elektrolitu ze starego akumulatora. Taki wyciek może skutecznie uszkodzić licznik. Jeżeli zobaczysz na baterii lub w jej pobliżu, w lewym górnym rogu płytki biały nalot lub jakiekolwiek zmiany, jest to już sygnał do wymiany baterii. Musisz pamiętać że to jest bateria akumulatorowa o napięciu 3,6V. Ważnym parametrem jest także jej pojemność która w oryginale wynosi 110mAh. Następnie, błędy z komunikatami Referenzfehler – 50, 100, 250. RTC fehler. Naprawa Bios-u. Nie wgrywamy języka polskiego. Opracowanie zmiany oprogramowania na język polski, jest w trakcie. Jeżeli kogoś to interesuje proszę pytać.

UWAGA!

Drukarka do licznika OTC-90 od innych systemów nie będzie pasowała. Taką drukarkę należy wcześniej zmodyfikować. Podłączanie drukarki lub interfejsu drukarki powinno odbywać się przy wyłączonym napięciu zasilania urządzenia. Na złączu db25 interfejsu i drukarki występuje napięcie 24V, które może spowodować wiele przykrych niespodzianek.

Posiadamy w ciągłej sprzedaży różne modele drukarek oraz interfejsy do liczników OTC-90.

Wymieniamy stare mało czytelne wyświetlacze na nowe, z podświetleniem LED. Podświetlenie w kolorze zielonym. Na życzenie kolor podświetlenia niebieski lub biały. Wyświetlacze działają w rozszerzonym przedziale temperatury od -20 do +70 stopni C.

Do OTC-90 dostosujemy następujące drukarki: Igłowe TM290. TM-U295, SP298, TM-U220. Termiczne TM-T88. Interfejs który jest na zewnątrz drukarki zrobimy tak że nie będzie potrzebny. Podłączenie liczydła będzie bezpośrednio do drukarki. (Interfejs będzie zmodyfikowany i wmontowany do wnętrza drukarki. Brak jakiegokolwiek lutowania czy też kombinowania przez użytkownika. Wszystko dopasowane do istniejących już złącz).

Dla wygody użytkownika polecamy drukarki igłowe EPSON TM-U220. Są to drukarki na papier w rolkach 76mm. Główną zaletą jest to, że papieru nie trzeba za każdym razem podstawiać. Aby uzyskać kopie wydruku nie musimy naciskać kolejnych klawiszy powtórzenia wydruku, ponieważ papier w rolce jest podwójny samo kopiujący (1+1). W efekcie od razu mamy dwa wydruki oryginał i kopie.