OTC-90

     

 

     

Klawiatura OTC-90.

***

Folia-Nalepka z otworami do OTC-90. Art 161.

***

Kliknij na wybrany wyświetlacz aby powiększyć.

                                                          Art 117B.

                                                       Art 117G.

                                                        Art 117W.

                                                  Art 117BW.

                                                      Art 117BW.

  Wprowadzamy nowe wyświetlacze graficzne z niebieskim podświetleniem. Wyświetlacze nowe z folią, nowego typu o lepszym kontraście i bardziej wydajnym podświetleniu LED. Dostępne również wyświetlacze zielone (czarne znaki na zielonym podświetlonym tle) Art 117G, oraz bardzo dobre, czarno- białe (białe znaki na czarnym tle, negatyw), Art 117W. Wyświetlacze czarno- białe (czarne znaki na podświetlonym białym tle) Art 117BW.

Wszystkie wyświetlacze pracują w roszerzonym przedziale temperatury od -20 do +70 stopni C.

  

***

                                                     Art 230.

   Wyświetlacz oryginalny DMF5005N Y-EB. Posiadamy w sprzedaży używane wyświetlacze bez sprawnego podświetlania. Oryginalny wyświetlacz jest podświetlany folią elektroluminescencyjną EL na napięcie pochodzące z przetwornicy ok.~110V. Niższa cena. 

               ***         

Płyta główna z wyświetlaczem.

Płyta główna bez wyświetlacza. Art 221.

***

                                                   Art 225.

  Program BIOS. W jednej pamięci znajdują się bity parzyste w drugiej bity nieparzyste. Taka metoda stosowana jest także w PETRODAT 3002.

***

                                           Art 226.

  Moduł dostawiany z komunikacją RS485 oraz pamięcią EEPROM.

***

Moduł dostawiany z pamięcią EEPROM. Art 224.

***

Art 330. Bateria akumulatorowa 3,6V 3-piny.

 

 

  Art 331. Bateria akumulatorowa 3,6V o zwiększonej pojemności.

***

  Płyta zasilająca z przekaźnikami do sterowania elektrozaworami. Art 222.

***

                                               Art 223

  Płyta zasilająca z przekaźnikami do sterowania elektrozaworami. Płyta zasilana napięciem ~230V z przeznaczeniem do pracy stacjonarnej.

Klawiatura kontaktronowa.

  Naprawa drukarek do OTC-90. Naprawa interfejsów do tych drukarek. Przystosujemy inne drukarki z innych sprzętów, do pracy z OTC-90 i odwrotnie. Polecamy do OTC-90 drukarki EPSON TM-T88 po odpowiedniej modyfikacji.

   Powtórzenie ostatniego wydruku dostępne z klawiatury urządzenia. Naciskamy po kolei: MENU-4-1-1-0.

***

  Częstą dolegliwością OTC-90 jest awaria podświetlenia wyświetlacza. Utrata pojemności baterii podtrzymującej 3,6V (Uwaga na wyciek elektrolitu ze starego akumulatora. Taki wyciek może skutecznie uszkodzić licznik. Jeżeli zobaczysz na baterii lub w jej pobliżu, w lewym górnym  rogu płytki biały nalot lub jakiekolwiek zmiany, jest to już sygnał do wymiany baterii. Musisz pamiętać że to  jest  bateria akumulatorowa o napięciu 3,6V. Ważnym parametrem jest także jej pojemność która w oryginale wynosi 110mAh. Następnie, błędy z komunikatami  Referenzfehler  - 50, 100, 250. RTC fehler.  Naprawa Bios-u. Nie wgrywamy języka polskiego. Opracowanie zmiany oprogramowania na język polski, jest w trakcie. Jeżeli kogoś to interesuje proszę pytać.

  UWAGA! 

   Drukarka do licznika OTC-90 od  innych systemów nie będzie pasowała. Taką drukarkę należy wcześniej zmodyfikować. Podłączanie drukarki lub interfejsu drukarki powinno odbywać się przy wyłączonym napięciu zasilania urządzenia. Na złączu db25 interfejsu i drukarki występuje napięcie 24V, które może spowodować wiele przykrych niespodzianek.

  Posiadamy w ciągłej sprzedaży  różne modele drukarek oraz  interfejsy do liczników OTC-90.

  Wymieniamy stare mało czytelne wyświetlacze na nowe, z podświetleniem LED. Podświetlenie w kolorze zielonym. Na życzenie kolor podświetlenia niebieski lub biały. Wyświetlacze działają w rozszerzonym przedziale temperatury od -20 do +70 stopni C.

***

 

 

 

 

 

Art 244.

 

 

  Art 244. Drukarka TM-U295 (272) do OTC90.  Drukarka przystosowana jest do interfejsu zewnętrznego Np:  Art 074. KLIKNIJ TU.

    Art 245. Drukarka TM-U295 z wmontowanym do środka interfejsem. Podłączenie drukarki bezpośrednio do licznika OTC90. Wyprowadzenia wtyczki w instalacji do której podłączony był interfejs są zgodne 1:1.

***

  Do OTC-90  dostosujemy następujące drukarki: Igłowe TM290. TM-U295, SP298, TM-U220. Termiczne TM-T88. Interfejs który jest na zewnątrz drukarki zrobimy tak że nie będzie potrzebny. Podłączenie liczydła będzie bezpośrednio do drukarki. (Interfejs będzie zmodyfikowany i wmontowany do wnętrza drukarki. Brak jakiegokolwiek lutowania czy też kombinowania przez użytkownika. Wszystko dopasowane do istniejących już złącz).

  Dla wygody użytkownika polecamy drukarki igłowe EPSON TM-U220. Są to drukarki na papier w rolkach 76mm. Główną zaletą jest to, że papieru nie trzeba za każdym razem podstawiać. Aby uzyskać kopie wydruku nie musimy naciskać kolejnych klawiszy powtórzenia wydruku, ponieważ papier w rolce jest podwójny samo kopiujący (1+1). W efekcie od razu mamy dwa wydruki oryginał i kopie.

  Dostępne dwa kolory nowe i używane.

 

 TM-U220 do OTC90 bez interfejsu. Art 226.

 TM-U220 z wmontowanym interfejsem. Art 227.

 TM-U220. Dane techniczne KLIKNIJ TU. pdf

  Wydruk drukarki TM-U220 z OTC-90 oryginał i kopia. Kliknij na zdjęcie aby powiększyć.

***

Wydruk OTC-90 na drukarce TM-T88.

  Drukarka EPSON TM-T88 do OTC-90 bez interfejsu Art 228.

  Drukarka EPSON TM-T88 do OTC-90 z wmontowanym interfejsem, kpl. Art 229.

***

   Widok interfejsu fabrycznego do współpracy z drukarką po wyjęciu z obudowy. Drga strona płytki PCB  KLIKNIJ na interfejs.

***

                                                          Art 265.

   Naszej produkcji  interfejs do OTC-90 z własnym zasilaniem. Nie ma konieczności modyfikowania drukarki. Działa każda drukarka z portem RS232. Posiada dwie diody LED. Dioda niebieska sygnalizuje obecność zasilania 5V, dioda biała miga podczas transmisji danych do drukarki. Gwarancja 12-miesięcy.

 

   Art 074. Interfejs drukarki do OTC90 naszej produkcji. Tradycyjny.

                                          ***