tel.kom.519-812-222.

  We fix counters that do not start at low or high temperatures! Price 500-800EUR. Warranty 6 months.

  Naprawiamy liczniki które nie uruchamiają się w  niskich lub wysokich temperaturach!

   Najważniejsza część elektroniczna licznika  jest zalana twardą niebieską masą !!! Jeżeli  się uszkodzi?  Wymiana na nowy licznik może okazać się w niektórych przypadkach konieczna.

    Prowadzimy naprawę tych liczników. Skuteczność napraw wynosi 90%. Gwarancja na naprawione liczydła 6 miesięcy!

UWAGA! Po naprawie zostaje tylko ślad w postaci kółka o średnicy ok. 30mm,  różniącego się jedynie odcieniem koloru od koloru masy zalewowej licznika. Żadne elementy, obudowy oraz przewody nie wystają z masy licznika !!! Miejsce naprawy pozostaje tak jak przed naprawą płaskie.

   Poniżej przykładowe zdjęcia naprawionych przez nas liczników, które nie uruchamiały się w niskich temperaturach.

   Poniżej zdjęcie licznika po naszej naprawie, ze złożonym uszkodzeniem (więcej niż jedna dolegliwość).

*

  Jeżeli widoczne są u Państwa dołączone dodatkowo elementy zewnętrzne, może być to potraktowane jako "przeróbka licznika". Przerabiać urządzeń podlegających legalizacji Urzędu Miar, nie wolno.  Art 315kk.

  *

  Naprawiamy zarówno nowe jak i stare modele tych liczników, także liczniki z zielonymi  wyświetlaczami CountMaster.

 

ELZ   KLIKNIJ TU.

Turbinowy układ pomiarowy PreciTURBO. KLIKNIJ TU.

 

Czujnik impulsu. FAURE HERMAN. Kompletny.

 

Art 376. Cewka czujnika impulsu Typ:10-15-10.

Do turbiny, stosowanej przez Alfons Haar.

 

Art 377. Wzmacniacz impulsów Typ: FH 71.

Do turbiny, stosowanej przez Alfons Haar.

*

 

  Po lewej stronie, naszej produkcji, czujnik  impulsów do turbiny pracującej w systemach Alfons Haar. Jest to odpowiednik czujnika Faure Herman FH71. Cena to 1/3 ceny fabrycznej. Trzy lata gwarancji. Art 378.

 

 

                                  

    Dla dodatkowego bezpieczeństwa, płytka od strony elementów zalana klejem epoksydowym.

                                                     Art 378.

 

*

 

 

Powyżej widok zamontowanej płytki czujnika.

 

***

    

 

  Widok licznika ELZ w środku.

  Drugi rodzaj licznika ELZ.

  Front, folia z klejem do samodzielnego montażu. Art 161.

  Wyświetlacz LED licznika ELZ, umieszczony na wspólnej płytce z przyciskami. Widok od strony ścieżek.

   Art 081. Płyta PCB z wyświetlaczami oraz  z przyciskami.

 

 

  Wyświetlacz LED do płytki PCB z Art 081.

Art 197.

 

***

 

  Art 328. Bateria do liczników A.HAAR.

***

 

  Bateria z mocowaniem SL-760, AA 3,6V. Art 101.

Wyprowadzenia z modułu elektronicznego.

***

GSC 1A.

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   Art 241. Interfejs oryginalny DI3A. do licznika ELZ.

***

Art 243. Interfejs A. Haar. Stara wersja do ELZ.

*** 

 

  Art 076.  Powyżej widok interfejsu  do licznika ELZ. Produkowany przez nas interfejs, jest zamienny z interfejsem fabrycznym DI3A. Nowość. Interfejs posiada wmontowaną przetwornicę która zasila go razem z drukarką stałym napięciem 24,5V, przy różnicach napięć wejściowych od 7V do 35V. Napięcie 24,5V możemy według własnych potrzeb samemu regulować. Szerokie napięcie zasilanie szczególnie przydatne zimą w cysternach-naczepach, gdzie występują spadki napięć. Ponadto, prawidłowe napięcie zasilania drukarki, znacznie przedłuża jej  żywotność. W komplecie niewidoczny na zdjęciu przewód zasilający zakończony wtyczką.

***

 

  Art 082. Drukarka TM-U295 z wmontowanym interfejsem, kompletna, pasuje do licznika ELZ. Cena 1200zł. Price 300 EUR.

***

   Art 258. 1/2 drukarki TM-U295 (272)  z interfejsem do dalszej samodzielnej rozbudowy. Pasuje do licznika  ELZ A. HAAR. Drukarka bez górnej części obudowy oraz bez mechanizmu. To co widać na zdjęciu. Tańsza wersja dla osób posiadających części z innych drukarek. Szeroki przedział napięcia zasilania od 8V do 35V. Jak dotąd na rynku niespotykane. Oryginalne drukarki DB3A oraz DB4A, według karty katalogowej pracują od napięcia 22,6V do 32V. Różnica polega na tym, że przy napięciu zasilania 22,6V w oryginale, na samej drukarce będzie 22,6V a nawet mniej. W wyniku czego wiele drukarek nie będzie działać. Dzieje się to dlatego, że producent A.Haar zastosował jedynie regulację napięcia typu step down, czyli obniżane jest napięcie powyżej 24V. U nas występuje  regulacja podwójna typu step up/down. W przedziale napięcia od 8V do 35V na drukarce będzie stale 24,5V. Przy słabej kondycji mechanizmu napięcie możemy dowolnie wyregulować/dopasować.  Wszystkie poszczególne moduły drukarki są u nas dostępne. W przypadku konieczności wymiany interfejsu udogodnieniem jest zastosowane szybkozłącze. Wkomponowanie interfejsu do środka drukarki chroni go o wiele skuteczniej przed czynnikami zewnętrznymi.

 Cena 800zł. Gwarancja 12 miesięcy. Price 200 EUR.  Warranty 12 months.

 ***

   Art 259. Interfejs do rozbudowy drukarki TM-U295 (272). Cena 600zł. Gwarancja 12 miesięcy. Price 150 EUR. Warranty 12 months.

  UWAGA!

   Drukarki są wykonane z rozszerzonym napięciem zasilania. Drukarka poprawnie działa w przedziale napięcia już od 8V i do aż 35V. Maksymalny pobór prądu przy zasilaniu  8V to 2,5A. Przy wzroście napięcia zasilania pobór prądu maleje. Sam wydruk, oraz współpraca drukarki z licznikiem jest identyczna z oryginałem i nie ma żadnych różnic.

   Z naszymi drukarkami nie pojawiają się na liczniku błędy Err 15 itp. związane ze spadkami napięć!   

   Zasilanie drukarki oraz sygnał pętli prądowej 40mA doprowadzone jest do drukarki jednym złączem Db-25 zlokalizowanym na małej płytce przyłączeniowej o wymiarach: 30mmX50mm.

   Drukarkę możemy podłączyć również tradycyjnym złączem Db25 w zgrabnej obudowie z tworzywa ABS, z konicznością lutowania .

  Nie podłączamy zasilania do gniazda okrągłego drukarki. Dla wygody całość zasilana jest już przez złącze Db-25.

   Db-25: K 9+10. POWER +24V. K 12. +40mA (wejście sterujące pętli prądowej z licznika). K 13. GND -24V. Schemat wyprowadzeń z drukarki KLIKNIJ TU.

  UWAGA! Na złączu Db-25 występuje napięcie zasilania 24V. Przed włożeniem i wyjęciem wtyczki należy odłączyć źródło zasilania.

  Płytka posiada zabezpieczenie o wartości 35V. Po przekroczeniu tego napięcia przepali się bezpiecznik o wartości 4A. Stanowi to dodatkowe zabezpieczenie drukarki i interfejsu  przed uszkodzeniem.

  Na płytce przyłączeniowej znajduje się  dioda LED, sygnalizująca prawidłowe zasilanie drukarki. Płytka stanowi tylko udogodnienie w szybkim montażu, nie wymagającego lutowania. Jeżeli ktoś nie boi się lutowania, można drukarkę podłączyć poprzez  wtyczkę  w plastykowej obudowie Db25. Zdjęcie przykładowej wtyczki i schemat wyprowadzeń z drukarki TM-U295 poniżej.

   

 

 DB25 male (męskie). 

 

                                                                               KLIKNIJ TU.

  Poniżej zdjęcia płytek przyłączeniowych do drukarek z wmontowanym do środka interfejsem.

  Art 084. KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ.

 

***

Count-MASTER.

Count-MASTER  KLIKNIJ TU.

  Count-MASTER. Jedyna nie zalana część licznika. Blok klawiatury i wyświetlacza.

  Count-MASTER. Główna część licznika zalana masą podobnie jak w liczniku  ELZ. 

***

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Art 242. Interfejs oryginalny DI4A oraz DI4C.

***

  

  Art 075. Interfejs odpowiednik  interfejsów DI4A, DI4C. Do licznika CountMaster.

***

   Art 083. Drukarka do licznika CountMaster (Fieldbus) z wmontowanym do środka interfejsem.

  Schemat wyprowadzeń drukarki. KLIKNIJ aby powiększyć.

***

   Interfejsy Alfons Haar zamontowane są na zewnątrz drukarki. Przy eksploatacji należy uważać ponieważ,  płytki elektroniczne są źle a nawet nie są wcale zabezpieczone, pod względem ochrony przed  niekorzystnymi warunkami zewnętrznymi. Jest to główna przyczyna awarii urządzeń. Drugą jest przepięcie.

  Posiadamy wszystkie części elektroniczne do   interfejsów Alfons Haar i drukarek EPSON. Można wobec tego liczyć na naprawę "od ręki".

***

 

Art 085.

  Czujniki temperatury Pt100 do instalacji Alons Haar. Czujnik nie jest oryginalny ale niczym oryginalnemu nie ustępuje. Zaletą czujnika jest przewód w izolacji teflonowej. Teflon jest dużo bardziej szlachetnym materiałem od igielitu. Czujniki są wiele razy tańsze od oryginału oraz mniej awaryjne. Posiadamy w ciągłej sprzedaży.

***

  Impulsator IGELZ4B68G ALFONS HAAR ze zdjętą pokrywą. Art 086. KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ.

Widok impulsatora IGELZ z  boku ze zdjętą tarczą.

   Czujnik indukcyjny do impulsatora SJ3,5-N, Nr. kat.105910. W komplecie śrubka mocująca z nakrętką. W ciągłej sprzedaży.  Art 087.

***

Prowadzimy naprawę tych impulsatorów.

  Przystosujemy ten impulsator do innych liczników takich jak MultiFlow, OTC90, HECTRONIC, SAMPI, itp... Przydatne wtedy, gdy licznik ELZ będziemy chcieli zastąpić innym urządzeniem.

  Do liczników ALFONS HAAR przystosujemy każdy inny impulsator może być nawet przerywacz kierunkowskazów. Płytka adaptera zbudowana na mikroprocesorze zmieni nam dowolne impulsy, na impulsy zgodne z systemem ALFONS HAAR. Przydatne przy wymianie dowolnego licznika, na licznik ALFONS HAAR.

***

  Opis błędów w Alfons Haar.   KLIKNIJ TU!

  Opis brakujących w instrukcji błędów w Alfons Haar, licznik ELZ.  KLIKNIJ TU!

 

Fehler_pdf_de  KLICKEN

ELZ BE Instruktion V3.8 pdf_de  KLICKEN